Masz Pytania? Napisz!
Zaprzyjaźnione Witryny

 

Bromania - Nasze Realizacje
Nasze Realizacje to galeria wybranych urządzeń wytwarzanych przez BROMANIĘ. Znajdziesz tutaj znacznie więcej pozycji niż w Aktywnym Browarze. W większości zostały one dostosowane do indywidualnych potrzeb Piwowara. Ale są także takie, które zostały wykonane zgodnie z projektem i pomysłem Piwowara.

Aby ułatwić Tobie poruszanie się po galerii zastosowano podobne rozwiązanie jak w przypadku Aktywnego Browaru. W celu wyświetlenia sprzętów związanych z danym etapem procesu wytwarzania piwa kliknij na interesującą Ciebie sekcję.

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie są naszego autorstwa i przedstawiają nasze realizacje. Kopiowanie, wykorzystywanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody jest zabronione.

Surowce
Laboratorium
Śrutowanie
Zacieranie - Filtracja - Warzenie
Fermentacja - Leżakowanie
Rozlew

Nasze Realizacje- Surowce
Surowce

Wszystko zaczyna się surowców. Zgodnie z historycznym Bawarskim Prawem Czystości (niem. Reinheitsgebot) podpisanym 23.04.1516r piwo powinno składać się wyłącznie z jęczmienia, chmielu, wody i drożdży. Obecnie do jego produkcji wykorzystywane są nie tylko słody jęczmienne ale także słody innych zbóż takich jak pszenica czy żyto co ma wpływ na różnorodność produkowanego trunku. Piwa doprawiane są również dodatkami takimi jak miód, przyprawy korzenne czy owoce. Znajomość właściwości powyższych surowców i ich wpływ na poszczególne procesy jest szczególnie ważne dla piwowara. Właściwe ich wykorzystanie, dozowanie czy przechowywanie jest warunkiem koniecznym otrzymania najwyższej jakości piwa.

 

Copyright © 2015 Bromania. Wszystkie prawa zastrzeżone